Nech mě být , je to můj život ...

16. října 2011 v 19:28 | Yokoo-chan |  ♥POVÍDKY♥
Yosháááá - tákže je tu Yokoo-chan se svou první povídkou - doufám , že se bude aspoň trochu líbit + jsem začátečník , takže na mě berte ohledy :DDDD ... příběh je pravdivý asi tak 1% ze 100 , takže se nelekejte :333 . Občas se oběví nějaký to sprostý slovo + omlouvám se za chyby :DD ... A prosím o komentáře - jsem zvědavá na vaše názory + jestli má vůbec cenu dávat sem další části :DDDNejspíš bych měla začít něčím jako " Žila byla jedna šťastná rodinka ... " a skončit něčím , jako " ... a žili šťastně , až do smrti . " Ale tak to není . Tohle je příběh o mě a mém životě ...


Jmenuji se Stephanie Bodenová a je mi 14 let . Letos budu končit na základce , takže se musím hodně snažit , abych se někam dostala . Na učení moc nejsem . Asi před třemi lety jsem se zkamarádila s Wendy Silinovou - teď je z nás nerozlučná OTAKU dvojka .

Mám o dva roky mladší sestru - Mishel Bodenovou . Letos chodí do sedmé třídy .

Naši rodiče jsou už asi sedm let rozvedemí a bydlíme jenom s mámou . Vlastně ani nevíme co je s tátou , nebo jestli je ještě vůbec naživu . Od rozvodu se neozval ani na narozeniny , ani na státní svátky .


KAPITOLA PRVNÍ - ZROZENÍ

PONDĚLÍ 10.října 06 :16

" Mishel - vztávej ! Budík už zazvonil ... " Já a má mladší sestra máme společný pokoj . " Hmmm ... Mě se nechce ... " Vždycky se všeho strašně bojí . Nedokázala by si vyčistit ani zuby , kdyby s ní někdo v koupelně nebyl . Rozhodla jsem se si z ní udělat srandu tím , že sebou škubnu a 'rychlostí světla' vylezu z postele . Promnula jsem si oči a zaťala zuby . V okamžiku , kdy jsem se pohnula už byla Mishel venku z postele a rozhlížela se po tmou zalitém pokoji , jestli v němnáhodou není někdo , koho nezná . " Klídek - " uklidňovala jsem ji " - nikdo tady není . Jdem do koupelky ... "

06 : 29
Najednou slyším za dveřmi do koupelny někoho chodit a šmátrat . "Holky ?! -" ... máma ... "- která z vás chodí s Denisou ?" - Denisa je naše 11-ti letá fenka , takovej malinkej pejsek ... "Já ..." "Kdo 'já' ?" ozve se máma "Já - Steph" "Super - a ty si s ní snad včera večer nebyla ?" Zvýší tó mamka a otevře dveře koupelny . "Byla . Za celej den jsem s ní šla 3x - ráno , odpoledne a večer ." Odpověděla jsem . "Jo ?! Tak jakto , že se posrala a pochcala ? V kuchyni je hovno a pod stolem je kaluž jak Brno ! A tomu jako říkáš 'ráno , odpoledne a večer' ?!! Asi těžko milá mladá !" "Ale já s ní fakt byla ! - Mishel ti to potvrdí ... -" "Já nepotřebuju potvrzení od Mishel ! Snad vidím , že se posrala , takžes' s ní nebyla !! A už mě neštvi ! Ty máš takový štěstí , že ten pes neumí mluvit ... A půjdeš to uklidit ! " Přerušila mě máma . "... No to mám spíš smůlu ..." "Co ?! Řeklas něco ?!" "Né - Já jenom , že si dočistím zuby a a půjdu to uklidit ..." "No proto !!!" okřikla mě máma a zabouchla dveře .

06 : 42
To už jsem uklízela 'dárečky' od Denisy . "A za trest s ní budeš chodit další týden navíc a umývat nádobí !" "Hmm - tak to je fakt super ..." Řekla jsem potichu , aby mě máma neslyšela ... "Ale Steph s ní chodila . Tak nech nádobí na mě . Stejně mám mít taky trest za - ... no už ani nevím , ale určitě mám taky nějakej mít ." Vložila se do rozhovoru Mishel "Mishel !! Neštvi mě !" Okřikla ji máma ze své ložnice , kde se oblékala do práce . "A ty Steph - Opovaž se donést nějakou špatnou známku , nebo poznámku ! Už toho mám dost ! Ty se letos musíš snažit , známky ti jdou do přijímaček. Navíc jsi se všera snad učila , nebo NE ?!" "Hmm ..." "Co?!!" "Jóó!" Pronesla jsem a v duchu jsem myslela na test z matiky , který jsme psali ve čtvrtek a ... no lomený výrazy mi nikdy moc nešli ... Dnes jsme měli dostávat známky .

08 : 37 - první hodina - fyzika
"Pálen má 3- , Harásková má 2 , Bodenová dostala 1 -" Cože ? já a za jedna ? no páni ... Zas tak dobře na tom ve fyzice nejsem , takže jsem začala hnedka nahmatávat svou žákovskou ...
"Čendílková má 1 , Kelenová dostala 4- , Silinová má - " Silinová - Má nejlepší kámoška ... "Silinová má 2- , -" Cože ? Wendy má 2- ? Vědšinou na tom byla se známkama líp ... "Háááá - jsem lepší než ty!" Vyjekla jsem radostí "To byla jenom nějaká slabší chvilka.Ukaž mi tvůj test , jestli si náhodou učitel nesplet jména" Ušklíbla se Wendy a koukla do mýho testu "Na - tady máš. Nesbalilas mou žákovskou?" Zeptala jsem ji po delším zkoumání mé tašky. "Nemám ..." "Sakrá - já ji nechala doma . To snad ne ..." Spustila jsem - pravda , bylo to trochu hlasitý "Bože - Bodenová má zas ERROR-" Pronesla Hamerová "- ťamanka jedna." Dodala tiše. S Wendy jsme se na sebe podívaly a protočily oči vsloup. Hamerová je taková ta 'princezna třidy'. Smutnější na tom je , že je jedíná , kdo si to o sobě myslí. "Hamerová -" Zvedl oči učitel "- být tebou , tak se moc nevybavuju . Test ti dopadl na 4- ." a pokračoval ve čtení známek a rozdávání testů.

08 : 42
Podívám se směrem k Sabrině Hamerové a zjistím , že si patle 'ranní dávku' make - upu na to svoje koňský čelo a řasenku na svoje koňský oči - proč koňský ? Protože Sabrina Hamerová jako kůň vypadá . Drcnu do Wendy a ta se rozesměje .

10 : 01
"Prosím omluvte mě , nemám žákovskou knížku" Omlouvá se asi pět spolužáků v hodině matematiky . "Vsadím se-" špitla jsem Wendy "-že když se jí omluvím já , tak se naštve." Wendy kývla "No a co chybí tobě Bodenová ?" Podívá se na mě učitelka. "Prosím omluvte mě , nemám žákovskou knížku ..." "Jak si to zase 9.A představuje ?! Já vám mám rozdávat známky ze vstupního testu a polovina třídy se mi omlouvá , že nemají žákovskou ... Tak takhle jsme se nedomluvili milánci -" "Bože Steph - zase nemáš žákovskou?" Směje se Wendy potichu , aby ji učitelka neslyšela.

10 : 38
"Taky tady máte testy - Bylo 8 pětek , 6 čtverek a 3 trojky s tím , že pět lidí test nepsalo ."

10 : 39
Už jsem držela v ruce svůj test. Test s 2,5 body z 12 . Papír s rovnicema , na kterým byla napsaná pětka a podpis .

10 : 43
Jsem se v matice dozvěděla , že jsem dostala jedničku z pětiminutovky .

 
 
"Pětka ?! Už Zase ?! Jakto ?! Snad jsi byla naučená , ne ?!" Rozkřičela se máma , když zjistila , že jsem dostala pětku z matiky. "Ale i jednička!" "Ano , ale to znamená , že máš trojku !" A já už v tu chvíli věděla , že mámce zachvíli přeteče kýbl trpělivosti. 'Rychlostí blesku' podepsala znmky a pak se na ně dlouze podívala . *PLESK , PLESK , PLESK* Můj obličej najednou zalilo štiplavé teplo a v okamžiku se mi uvolnily dýchací cesty , v níchž ještě před okamzikem sídlil otravný hlen jménem 'RÝMA' . Do očí my vtryskly slzy . "Já sem ti snad jasně řekla , že už nechci vidět žádnou pětku - ani z matiky a ani z ničeho jinýho !" Rozkřičela se mamka. " S takovou se , miláčku , nikam nedostaneš . Cos nevěděla , že mš kuli?!" "N-nevím ..." "Nevíímm -" Napodobila mě arogantně mamka. "-Jakto - že nevíš ?! Snad víš , z čeho jsi to psala , ne ?!" "Rovnice , lomený výrazy , dělení mnohočlenů ..." "Takže ty si , miláčku , sedneš - teď hned se naučíš všechno to , co jsi nevěděla a zítra si to opravíš !" ... Kdyby jenom věděla , že to není jenom tak . Kdyby věděla , že to není jednoduchý - nechat se vyvolat na opravu ? To učitelka nevede . " A ještě jednou doneseš pětku - Z ČEHOKOLIV - tak tě střískám tak , že si ani nesedneš . Střískám tě tak , že tě ani ta tvoje Wendy nepozná !!" Rozlehlo se po bytě . Vzala jsem si žákovskou a se slzami v očích , rudými tvářemi a rozkousnutým rtem , ze kterého tekla krev jsem odešla do pokoje . V tom ještě máma zakřičela cosi jako "ROZUMÍŠ ?!!!" "Ano ...-" Odpověděla jsem "-miláčku ..." dodala jsem tiše a ušklíbla jsem se u toho jak nejhnusněji to šlo .

SOBOTA 4.prosince 09 : 11
 
Utíkám jakousi temnou uličkou.
Za mnou utíká nějakej stín . - ne jsou dva .
Pokouším se zrychlit , ale nejde to - jakoby mi ztěžkly nohy a já čím dál - tím víc zpomalovala.
Čím víc jsem se snažila zrychlit , tím jsem utíkala pomaleji. Najednou jsem ji uvědomila , že stojím - nemůžu se hnout !
Ty stíny najednou zmyzely.
Slyším jenom jakési dýchání - jakoby někdo stál přímo vedle mě a dýchal mi do ucha .
Najednou byla všude jenom mlha a dýchání zesilovalo - cosi se pohnulo ... Podívala jsem se přímo před sebe.
Mlha se rozestoupila a oběvily se dvě obrovské žluté oči , které se pořád přibližovaly - škubla jsem sebou a otevřela jsem oči .
V tom jsem zjistila , že se Mishel dívá na televizi - byl to jenom sen ... Dívala se na jakousi detektivku a mně hned došlo , že televite ovlivňovala mé sny . "Konečně seš vzhůru ." - odtrhla oči od televize . "Proboha - to mě nemůžeš nechat aspoň v sobotu spát ?" Poctila jsem ji svím 'nádherným úsměvem' hned po ránu . "Nebuď hned taková - mamka už vstala a chce uklízet - čekáme jenom na tebe." Máma vždycky v sobotu uklízí jako nějakej maniak ... Vysává , utírá prach , vytírá podlahy a schodiště ... Vlastně jenom vysává - všechno ostatní děláme já a Misel. Najednou jsme uslyšely zvuk vysavače - "Nazdar Steph - běž si vyčistit zuby a vrhni se na schodiště" - aby jste tomu rozuměli - bydlíme v rodinným domku rozděleným na asi 5 pater spojených velkým schodištěm .

V prvním patře bydlí můj strýc Radek - mamčin bratr. Je to sice rapl - pije jak houba , hulí jak továrna a nikdy na nic nemá peníze , ale já ho mám ráda . všichni se mi vždycky diví , jak to s ním můžu myslet tak dobře , když je takovej . Prostě v něj věřím - má dobrý srdce . Věřím , že jednoho dne přestane pít a kouřit a že se díky tomu dostane z dluhů .

V druhým patře bydlí babička s dědou. Jsou fajn , jen mi poslední dobou příjde , že už mě nemají rádi tolik , jako třeba před pěti lety.

Ve třetím patře bydlíme my - Já , máma , ségra a Denisa .

Ve třetím patře bydlí lidi , který vůbec neznám , protože to patro pronajímáme .
Poslední patro je půda.

Oblíkla jsem si nějaký oblečení nadoma a šla si vyčistit zuby. "Tady máš kýbl s vodou - a dělej to pořádně . Minule jsi to odflákla..." Minule ? Minule bylo před týdnem a měla jsem z toho ohýbání se zničený záda a ruce - ty záda mě bolí doteď ... ale co - vrhla jsem se tedy na schodiště. Asi za hodinu jsem měla hotovo.Vešla jsem do bytu a tam mě máma přivýtala se slovy "To už seš hotová ,jo?" Nic jsem jí neřekla , protože už jsem neměla žádnou sílu - a to bylo teprve ráno . Záda mě bolela víc , než kdy jindy a ruce jsem měla promočený a omotaný různým bordelem ze schodiště a kolena byla červená od klečení . Prostě jsem se sebrala a odešla do pokoje , kde zrovna Mishel utírala prach.


...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Haló?Je tu někdó? :33

Haii :33
Nééé :DD

Komentáře

1 AOI AOI | E-mail | Web | 17. října 2011 v 15:10 | Reagovat

Sakra píšeš fakt nádherně. Mnohem líp než já xD
Hele neříkej mi že máš vážně takovouhle mámu. Vždyť to je úplnej tiran. Je to dost smutný a docela mi to připomíná popelku xD

2 Yokoo-chan Yokoo-chan | Web | 17. října 2011 v 15:19 | Reagovat

[1]: ježiš néé :DDDDD pravda je jen 1.0% ze 100 :D - máme psa Denisu :3

3 AOI AOI | E-mail | Web | 17. října 2011 v 15:24 | Reagovat

Hihiii
Deniska žijeeee :D
Taki vám počůrává koberec??????? xD

4 Yokoo-chan Yokoo-chan | Web | 17. října 2011 v 15:25 | Reagovat

néé :DD Deniska je hodnej pejsek ... to byl jenom takovej nápad dát tam psa na 'oživení' :DD

5 AOI AOI | E-mail | Web | 17. října 2011 v 15:55 | Reagovat

XD To jsem ráda!! Taky mám psy. Dva. Jsou to zlatíčka, ale občas otravují :-D
Mimochodem boží povýdka, ale zajímalo by mě jestli to bude mít dobrý konec.
Já jsem takovej Walt Disney. Ujíždím na dobré konce :D

6 Yokoo-chan Yokoo-chan | Web | 17. října 2011 v 16:27 | Reagovat

no zatím nevím jestli má vůbec cenu dávat sem pokračování :DD

7 Ayu-Chan SBčko^^ Ayu-Chan SBčko^^ | Web | 17. října 2011 v 16:36 | Reagovat

Na to, že je to poprvé, tak si myslim, že jsi to napsala moc dobře ^^
líbí se mi děj toho všeho. A pokud si tohle zažila nejsi jediná.. ;) každý to tak má, nebo alespoň já někdy.. !

8 Yokoo-chan Yokoo-chan | Web | 17. října 2011 v 16:42 | Reagovat

[7]: ááh - nepopírám , že já to nezažívám/nezažívala ... to jo , ale jen někdy a ne až tak ...

9 Black~ Nikolaevich Hell ♥ Black~ Nikolaevich Hell ♥ | E-mail | Web | 17. října 2011 v 17:07 | Reagovat

Tak to je dobrý... Máš dobrý styl psaní...
Bohužel jsem ve skluzu a tak sem si to nedočetla celý...
Musim si udělat čas a někdy si to dočíst...
Já bejt tebou tak pokračuju ^^

10 Yuki-chan Yuki-chan | Web | 17. října 2011 v 17:56 | Reagovat

Ty jo! Super!

11 Tyno10 Tyno10 | Web | 17. října 2011 v 19:41 | Reagovat

u mě máš hodnocení blogu n_n

12 Mizuru Kia [ Tvé SB..<3 ] Mizuru Kia [ Tvé SB..<3 ] | Web | 17. října 2011 v 21:53 | Reagovat

Ahooj..pribeh prectu..;) A s diplomem se delat nemusis..:) ja na diplomy stejne moc nejsem..:)

13 Arekkusu-san Arekkusu-san | Web | 18. října 2011 v 19:20 | Reagovat

Woooow! Super! I když já s těma povídkama mám zkušenost... dělej povídky kratší, a hlavně s otevřeným koncem. hodně lidí chce číst takové povídky! Téma- super!!!! :D  :D  :D

14 Doo-chan Doo-chan | Web | 18. října 2011 v 21:09 | Reagovat

Soulasim s Arekkusu-chan.
Jinak povidka úpu mocky úžasná. Radím pokračovat, byla bych ráda, je to poutavý, takže pokud bude pokračko, tka se mocíí těšíím! ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama