Červenec 2011

K-ON!

24. července 2011 v 15:22 | Yokoo-chan |  ♥RECENZE♥
100 % komedie !!! :DD Toto anime je označováno , jako nejlepší anime roku 2010 a nijak se tomu nedivím , protože je opravnu skvělé . Má dvě série - první má 12 dílů a jeden speciál , druhá má 24 dílů . Délka jedné epizody - 24 minut . Výslovnost k-on --> kei on .

Velmi povedené jak grafickým spracováním , tak příběhem . K-ON! není akční , ani nijak romantické anime . Převládá tu spíše humor a hudba . Něco málo se zde i přiučíš o hudebním světě (sama jsem nevěděla , že když se člověk učí hrát na kytaru tak mu tvrdnou prsty ... ) Anime je zaměřeno na dívky , nevystupuje zde snad žádný chlapec .
K-ON! mě velmi zaujalo a hodně jsem se u něj nasmála .

Hlavní postavy :
Hirasawa Yui ( stále dětinská a beznadějná ) neví , jakou si má vybrat mimoškolní aktivitu , naučí se hrát na kytaru.
Akiyama Mio ( bojí se každé blbosti ) nejlepší kamarádka Ritsu , hraje na bass kytaru .
Tainaka Ritsu ( v mnoha věcech podobná Yui ) chce založit klub lehké hudby a hrát na bubny .
Kotobuki Tsumugi ( pochází z bohaté rodiny ) hraje na klávesy a přidá se do klubu lehké hudby .

Hirasawa Yui - mladá a bezstarostná dívka , která tráví volný čas nic neděláním se ocitne na střední škole . Ještě nikdy nechodila do žádného klubu a teď to chce změnit . Ovšem neví do jakého jít , dokud neuvidí plakát do Klubu lehké hudby . Yui ten plakát hned zaujme a rozhodne se , že tento klub zkusí s doměnkou , že bude hrát na nějaký lehký nástoj ( např. kaštany , nebo činely )
Nicméně , má problém - zjistí , že v tomto klubu vůbec nejde o " lehkou " hudbu , jako takovou , ale o hraní na kytary , bubny , klávesy , atd ... Když se jde podívat do klubovny , členky Mio , Ritsu a Tsumugi ( Mugi ) jsou nadšené , protože potřebovaly dalšího člena skupiny , jinak by byl jejich klub rozpuštěn . Snaží se proto Yui udržet ze všech sil , ale když už chce Yui odejít , nabídnou ji koláček a tím si ji " koupí " . Aby mohly vystupovat , tak se Yui učí hrát na kytaru a při tom zažívají neobyčejné zážitky a zanedlouho se k nim přidá další člen ...
Odkaz na první sérii zde , na druhou zde - je zapotřebí se zaregistrovat zde . Díky ^:_:^

Ouran High School Host Club

22. července 2011 v 22:02 | Yokoo-chan |  ♥RECENZE♥
Tohle anime nemá chybu ( až na ty jejich špičatý nosy :D ) ... Už u prvního dílu jsem se smála a válela se pod stolem - originální humor , zajímavý příběh , skvělé postavy . Dalo by se to nazvat jako parodie na takový ty bezvadný romantický a zamilovaný story .

Příběh je jednoduchý : Haruhi Fujioka je novou studentkou střední školy Ouran, kterou navštěvují jen ty nejbohatší děti . Haruhi je velmi chytrá a zodpovědná dívka ( bohužel pro ni je z prvu považovaná za chlapce , kvůli jejímu vzhledu ). Na školu byla pro své schopnosti přijata jako speciální studentka , přestože pochází z chudé rodiny. Nešťastnou náhodou rozbije velmi drahou vázu - aby splatila svůj dluh , je nucena stát se členkou hostitelského klubu . V tomto klubu bohatí chlapci ( kteří mají spoustu volného času ) poskytují společnost stejně bohatým dívkám , které jim za to platí . Aby Haruhi mohla zplatit napáchanou škodu , musí vystupovat jako kluk a bavit dívky , které si ji okamžitě oblíbí .

Vystupuje zde celkem 6 chlapců ( + již zmiňovaná Haruhi = 7 hlavních postav ) . Ouran má celkem 26 dílů a musím podotknout , že nebyl ani jeden díl , u kterýho bych se aspoň trochu nezasmála :DD ...
Odkaz na toto anime zde . Děkuji ^:_:^

Jigoku Shoujo

22. července 2011 v 17:10 | Yokoo-chan |  ♥RECENZE♥
Pekelná dívka ( v překladu ) je skoro pořád o tom stejném . O půlnoci někdo napíše jméno oběti na netu do pekelné pošty . Potom se zjeví malá černovlasá holčička s červenýma očima , nepříjemným a znuděným hlasem ( skoro vždy má ssebou jednu ženu a dva muže - jsou něco jako její pomocníci ) , dá dotyčnému panenku s provázkem uvázaným okolo krku , řekne něco jako " Pokud za provázek zatáhneš tvá obědnávka bude vyslyšena a já dotyčnou osobu stáhnu do pekla ... háček je v tom , že pokud to uděláš , půjdeš po smrti do pekla i ty . " ... Vědšinou všichni zatáhnou - pak je to takový ... no ... zajímavý . Nechtěla bych aby mě tam někdo napsal . To jejich peklo nejsou takový ty naše vobrovský kotle s vodou , vyvařování lidí a čerti - tohle peklo je fakt hnusný .

Menší ukázka -
Enma Ai nakonec stáhne hříšnici do pekla - natáhne ruku a řekne "Ippen Shinde miru" = něco jako "povrchní pohled na mrtvé" .
Pokud by tě Jigoku Shoujo zajímalo zde je odkaz .


Elfen Lied

22. července 2011 v 14:41 | Yokoo-chan |  ♥RECENZE♥
Takže - toto anime je jedno z prvních , které jsem viděla a celkem mě to překvapilo ... anime +15 echhi ( = znamená sex a perverznost , čteme eči ) + komedie , thriller a autoři rozhodně nešetřili fantasií a krví . Má 12 dílů obsahující příběh + speciál , který je spíše komediální a trochu echhi ( + trochu té krve tam je ) . Rozhodně bych ho nedoporučovala osobám se slabým žaludkem , protože chvilkama je to dost hnusný ( Jako například : parta kluků zkope štěňátko do krve > samozřejmě umře a ještě se tomu smějí < chvíli nato nalezenkyně pejska ( Lucy ) všechny ty kluky zabije způsobem > roztrhat , nakrájet a rozházet ... . Frustrující hudba , u které mi doteď běhá mráz po zádech , když ji slyším dodává na efektu a prostředí ve kterém se příběh odehrává . Aby jste to nepochopili špatně - celý příběh není tak strašný ... chvilkama jsou tam i dojemné , nebo humorné prvky , takže to není jen koupání se v krvi , nebo kopání do štěňátek .

Hlavný postava Lucy ztratí paměť , když utíká z "vězení" ve kterém na ní dělali pokusy . Když se konečně dostane ven , odstřelovač ji trefí do hlavy (neumírá , je zraněná , vůbec nic si nepamatuje a padá z útesu do moře ) .

Další postavy - Kouta a jeho sestřenice Yuka ji nachází na pobřeží města Kamakura a zjišťují , že neumí mluvit , nic si nepamatuje a je zraněná - místo mluvení pořád opakuje "NYU" - podle toho ji i pojmenují . Nyní máme "dvě v jednom" ( hodnou Nyu a zlou Lucy ) . odvedou ji ke Koutovi domů , opláchnou ji , dají ji šaty , ošetří ji , nakrmí ji a dají ji bezpečný domov . Bohužel se Kouta na Nyu rozzlobí a ona s brekem utíká prič ( na pobřeží ). Yuka se ji vydává hledat do města , Kouta se po chvíli rozhodne taky ji hledat . Cestou narazí na policii a ti se ho ptají , jestli neviděl tuto ženu ( vytáhnou fotku Lucy/Nyu ) a že je to naléhavé . Kouta samozřejmě odpoví záporně a utíká na pobřeží .

Výzkumné zařízení , z kterého Lucy utekla vysílá bojové jednotky na pobžeží , aby ji zadrželi a odvedli zpět . Brutálně zlý a extrémě dobře vycvičený Bando chce svůj úkol zadržet Lucy mít co nejlépe provedený a s kladným výsledkem ... ovšem to by nebylo ono , kdyby mu nepřidělili parťáka , kteý pořád mluví a otravuje . Bando jej z mlátí a vyhrožuje mu smrtí .

Zanedlouho narazí na Nyu ( hodnou ) a začne na ni křičet. V té chvíli přibíhá Kouta a Bando jej udeří do hlavy - Kouta ztrácí vědomí . Zanedlouho se mezi Bandem a Nyu rozpoutá boj . Bando odtáhne Nyu někam mimo Koutu a tam ji mlátí - Nyu se kvůli nátlaku a nebezpečí mění v Lucy ( vždy když proběhne změna osobnosti se ji změní oči - toho si určitě všimnete , pokud se na to budete koukat :DD ) - její dvou metrové neviditelné ruce ji slouží jako obrana a zároveň i jako zbraň ( díky nim se ze zařízení dostala ven ) . Po nějakých 5-ti minutách boje leží Bando na zemi a nad nim stojí Lucy - odtrhává mu ruce a vypichuje mu oči .

Menší video ukázka anime +
ona frustrující píseň >

Dál bych asi spoilerovat nechtěla , ale jestli máš zájem , tak zde je odkaz na Elfen Lied z tohoto blogu , bohužel omezené MegaVideem . Zde je odkaz na Anime Online , ale tam je za potřebí mít svůj ůčet . Není to nic těžkého jej založit ( nepožadují po tobě e-mail , nebo pravé jméno a příjmení , věk , pohlaví , atd .)

Gomenasai Sasuke

22. července 2011 v 9:06 | Yokoo-chan |  ♥MUSIC♥